Od 12.7. do 28.7. máme dovolenou. Všechny objednávky budeme expedovat 29.7.2024. Děkujeme za pochopení.

Certifikát OEKO-TEX® STANDARD 100

Oeko-Tex® Standard 100 je jedním z nejznámějších označení na světě. Používá se pro textilie testované na přítomnost škodlivin. Pokud toto označení najdete na štítku, můžete si být jisti, že při jejich výrobě nebyly použity žádné chemické látky.

Význam OEKO-TEX® STANDARD 100

Pokud má výrobek štítek Oeko-Tex® Standard 100 znamená to, že každá jeho součást byla testována na přítomnost škodlivých látek. Výrobek je díky tomu bezpečný pro lidské zdraví. Testy provádí nezávislé partnerské instituty Oeko-Tex® Standard 100 na základě rozsáhlého katalogu kritérií. Při testu berou v úvahu řadu látek, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. V mnoha případech dokonce mezní hodnoty pro Oeko-Tex® Standard 100 přesahují národní i mezinárodní požadavky.

Certifikát Oeko-Tex® Standard 100

Katalog kritérií pro Oeko-Tex® Standard 100 je aktualizován alespoň jednou ročně. Pravidelně je také rozšiřován o nové vědecké poznatky nebo zákonné požadavky. Certifikát se výrobcům vydává na jeden rok. Jako zákazník máte tedy jistotu, že značka nemůže polevit v dodržování přísných požadavků.

Třídy produktů Oeko-Tex® Standard 100 

Oeko-Tex® Standard 100 rozlišuje 4 třídy produktů. Liší se podle účelu použití a také v požadavcích na kvalitu.

Třída 1: Tato třída produktů zahrnuje výrobky pro kojence a musí splňovat ty nejpřísnější požadavky.

Třída 2: Tato třída produktů zahrnuje produkty, které přichází do styku s pokožkou. Patří sem například oblečení, spodní prádlo, povlečení nebo matrace. 

Třída 3: Tato třída produktů zahrnuje výrobky, které nepřichází do kontaktu s pokožkou. Jsou to například bundy, vesty, opasky.

Třída 4: Tato třída produktů zahrnuje dekorační textil a interiérové doplňky. Sem patří například ubrusy, záclony nebo čalounické látky.

Známka Oeko-Tex®  je mezinárodně uznávaná pečeť kvality pro textilní zboží, které se vyrábí ze zdravotně nezávadných materiálů.