Novinky

Certifikát OEKO-TEX® STANDARD 100

Oeko-Tex® Standard 100 je jedním z nejznámějších označení na světě. Používá se pro textilie testované na přítomnost škodlivin. Pokud toto označení najdete na štítku, můžete si být jisti, že při jejich výrobě nebyly použity žádné chemické látky.

Význam OEKO-TEX® STANDARD 100

Pokud má výrobek štítek Oeko-Tex® Standard 100 znamená to, že každá jeho součást byla testována na přítomnost škodlivých látek. Výrobek je díky tomu bezpečný pro lidské zdraví. Testy provádí nezávislé partnerské instituty Oeko-Tex® Standard 100 na základě rozsáhlého katalogu kritérií. Při testu berou v úvahu řadu látek, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. V mnoha případech dokonce mezní hodnoty pro Oeko-Tex® Standard 100 přesahují národní i mezinárodní požadavky.

Certifikát Oeko-Tex® Standard 100

Katalog kritérií pro Oeko-Tex® Standard 100 je aktualizován alespoň jednou ročně. Pravidelně je také rozšiřován o nové vědecké poznatky nebo zákonné požadavky. Certifikát se výrobcům vydává na jeden rok. Jako zákazník máte tedy jistotu, že značka nemůže polevit v dodržování přísných požadavků.

Třídy produktů Oeko-Tex® Standard 100 

Oeko-Tex® Standard 100 rozlišuje 4 třídy produktů. Liší se podle účelu použití a také v požadavcích na kvalitu.

Třída 1: Tato třída produktů zahrnuje výrobky pro kojence a musí splňovat ty nejpřísnější požadavky.

Třída 2: Tato třída produktů zahrnuje produkty, které přichází do styku s pokožkou. Patří sem například oblečení, spodní prádlo, povlečení nebo matrace. 

Třída 3: Tato třída produktů zahrnuje výrobky, které nepřichází do kontaktu s pokožkou. Jsou to například bundy, vesty, opasky.

Třída 4: Tato třída produktů zahrnuje dekorační textil a interiérové doplňky. Sem patří například ubrusy, záclony nebo čalounické látky.

Známka Oeko-Tex®  je mezinárodně uznávaná pečeť kvality pro textilní zboží, které se vyrábí ze zdravotně nezávadných materiálů.

 

Návod na péči o jehněčí kožešinu

Pravidelná péče a jemné kartáčování udrží vaši jehněčí kůži dlouho hebkou a měkkou.

Jehněčí kožešina je nenáročná na péči. Jehněčí kožešinu je nejlepší občas provětrat a vykartáčovat. Kartáčování udržuje kožešinu  jemnou a lesklou po dlouhou dobu. 

Zásadně: neperte kořešinu (vlnu) příliš často! Protože jehněčí kožešina je samočistící, odpuzuje nečistoty a snadno se udržuje. 

Můžete prát následující jehněčí kůže: všechny dětské jehněčí kůže, lůžkoviny, pohodlné lůžkoviny, návleky na kočárky a autosedačky, návleky na termofor, ledvinové pásy, chrániče pat, nánožníky a návleky na invalidní vozíky.

  • Praní:  Praní v pračce nebo ruční praní s jemným PH neutrálním pracím prostředkem na vlnu nebo naším speciálním šamponem na jehněčí kůži při max. 30° C v cyklu vlna. Jemně odstřeďte, abyste odstranili přebytečnou vodu.
  • Sušení:  Jehněčí kůži sušte naplocho na vzdušném místě. Jehněčí kůži vytvarujte ještě vlhkou do tvaru a několikrát ji vykartáčujte kartáčem na srst. Nesušte na přímém slunci nebo v blízkosti umělých zdrojů tepla, nesušte v sušičce!
  • Obecná péče:  Pravidelné kartáčování, čeření a větrání venku pomůže udržet jehněčí kůži měkkou a nadýchanou

Vlastnosti jehněčí kožešiny

  • Kožešina je prodyšná, má termoregulační vlastnosti a odvádí vlhkost, je pružná, odolná a pevná v tahu. K tomu je na dotyk vždy teplá, a proto vám nikdy nebude připadat chladná.
  • Kožešina je v kontaktu s čerstvým vzduchem obsahujícím kyslík samočistící, je hygienická a působí antibakteriálně. Lanolin obsažený ve vlně navíc chrání pokožku.
  • Kožešina je elektrickým polovodičem, pomáhá tak při namožení těla a svalů a podporuje prokrvení tkání a svalstva.
  • Kožešina je díky své nenapodobitelné stavbě vlněných vláken termostatem a hygrostatem zároveň – v létě chladí a v zimě hřeje.
  • Kožešina zachytí 30 % vlhkosti (vzhledem ke své váze) ve formě vodní páry, aniž by působila vlhce nebo chladně.